Görmeyen gözler yüzünden hayvanlar acı çekiyor


Görmeyen gözler

Hayvanlar acı içinde ağlıyor. Tertemiz, pırıl pırıl olması gereken tüyleri pisliklerine bulanmış, dışkı çukurunda ölüyorlar. Siz gözlerinizi gerçeğe yummuş, youtubedan akşam etli yemeğinizin tarifini alıyorsunuz.

Hayvanlar, güneş yüzü görmeyen laboratuvarlarda işkence görüyor. Siz o güneş kreminin cildinize yaramadığını düşünüyorsunuz.

Hayvanlar kürkleri için canlı ve bilinçleri yerindeyken derileri yüzülüyor, can acısından haykırarak şoka giriyorlar, kalpleri yaşadıkları acının yüküne dayanamadığı için derisiz, biçare halde ölüme terk edildikleri yerde cayır cayır yana yana ölüyorlar. Hayvanlar henüz ana rahmindeyken kesilip derileri alınıyor. Siz vitrinde gördüğünüz o deri ayakkabı ve kürk kapşonlu mantoyu anlatıyorsunuz eşinize iştahla.

Hayvanlar imdat çığlığı atıyor, yardım istiyor. Siz ise kulaklarınızı tıkamış internette FarmVille’de hayvan besliyorsunuz.

Hayvanlar… O kalpleri sevgi dolu, gelecek bir sevgi ve şefkat eline muhtaç, nefrete şiddete hedef olacak ne yaptıklarını bilemeden, ağlaya ağlaya, işkence göre göre ölüyor, siz kimsenin sizi sevmediğinden yakınıyorsunuz.

Ne kadar duyarsızlaştığınızı görüyor musunuz? Başınızı, sizin için tasarlanmış, teknolojiyle süslenmiş hayal dünyasından kaldırın. Bir açın gözlerinizi gerçek hayata. Onların her anını acı içinde yaşadıkları o hayata bir bakın. Bir sevin onları. Muhtaç oldukları el sizin eliniz, başkasının değil.

Yazar: kedi_kuyrugu

Bir cevap yazın